PHU „KOL-POL” Jerzy Kołodziej została zarejestrowana w roku 2001 roku i ściśle współpracuje z PHU KOL-POL Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.  Początek działalności firmy został poświęcony budowaniu pozycji firmy na rynku.
Podstawową działalnością handlową była sprzedaż węgla i koksu oraz wyrobów hutniczych, dodatkowo firma zajmowała się świadczeniem Krajowego Transportu Drogowego Materiałów Sypkich i Opału.

Dzisiaj jesteśmy firmą o ugruntowanej pozycji na rynku, postrzeganą jako wiarygodny partner handlowy. Zdobyte doświadczenie i praktyka czyni z nas kompetentnego uczestnika rynku gospodarczego. Efektem wieloletniego doświadczenia jest rzetelność i solidność w realizacji zamówień. Przez ten okres czasu pracowaliśmy stale nad zwiększeniem konkurencyjności i jakości obsługi klienta.
Aktualnie posiadamy rozbudowaną sieć odbiorców na terenie całego kraju. Naszymi klientami są zarówno odbiorcy indywidualni, kotłownie jak i składy opałowe.

Jesteśmy jedną z największych w Polsce firm posiadających status (od 1 lipca 2005 r.) Autoryzowanego Sprzedawcy POŁUDNIOWEGO KONCERNU WĘGLOWEGO S.A. z siedzibą w Jaworznie który w lutym 2014 roku zmienił nazwę na TAURON WYDOBYCIE S.A , a od 2022 roku zostaliśmy Autoryzowanym Dystrybutorem Węgla. Od 2 stycznia 2024 roku jesteśmy Autoryzowanym Dystrybutorem Węgla POŁUDNIOWEGO KONCERNU WĘGLOWEGO S.A.

W swojej bogatej ofercie posiadamy również węgiel z KOMPANII WĘGLOWEJ S.A. z siedzibą w Katowicach, KATOWICKIEGO HOLDINGU WĘGLOWEGO S.A. z siedzibą w Katowicach oraz koks z KOMBINATU KOKSOCHEMICZNEGO S.A. w  Zabrzu. Zajmujemy się dystrybucją EKOGROSZKU JARET PLUS jako Autoryzowany Dystrybutor Węgla POŁUDNIOWEGO KONCERNU WĘGLOWEGO S.A. wyłoniony spośród wieloletnich partnerów handlowych. Nasze doświadczenie oraz posiadany park maszynowy gwarantują wysoką jakość produktu i fachową obsługę .
Oferujemy kompleksową obsługę w zakresie doradztwa zaopatrzenia, transportu i finansowania sprzedaży materiałów opałowych.
Sprzedaż detaliczną prowadzimy na składzie opałowym zlokalizowanym w Alwerni przy ulicy  Krasickiego 22, Juszczynie 710, Skawinie ul. Piłsudskiego 21b oraz Spytkowicach przy ul. Jana Pawła II.

Zapraszamy do współpracy !!!